Rates

This is the way to learn. Intimate, hands on classes taught in your home. Most classes are 3 hours in length. (Exceptions are noted on the list of classes.) *Rates include all ingredients and any needed small equipment.

Groups

Invite a group of friends into your home for a fun lesson. Plan a children's party or choose a class for your family and learn to cook together.

5 or more persons - $60/person
3-4 persons - $95/person

Private/Semi-Private

Semi-Private (2 persons) - $125/person
Private (1 person) $185

*Above rates apply to classes in the greater Seattle area. Rates outside the greater Seattle area will be determined according to location and travel time.

 

rhubarb sorbet - I was 32 when I started cooking. Until then I just age. Julia Child